Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
 

ביקורות ורואי חשבון

פעמים רבות, רואה חשבון נתפס כאיש מקצוע אפור שכל עבודתו היא עם מספרים. ראיית החשבון נתפסת כמקצוע משעמם וחד גוני, מקצוע כזה שאינו נועד ל"איש של אנשים". למעשה, ראיית חשבון יכולה להיות עבודה יצירתית ומעניינת. עבודתו של רואה חשבון אינה כוללת רק התעסקות אפורה עם מספרים,  היא נוגעת בעוד תחומים מרתקים ומעניינים שלא הרבה מודעים אליהם.

לאחרונה, ביקרתי במשרד רואי חשבון בירושלים שמתעסק בביקורת פנים. כן, רואה החשבון עושה גם ביקורת פנים ומוודא שהחברה עובדת כמו שצריך, אינה חורגת בתקציבה ושהיא מתפקדת באופן יעיל ויצרני. משרד זה עסק בבחינת עבודתם של משרדי ממשלה ואני יכול להבטיח לכם שמשעמם זה לא היה.

תחום מרתק נוסף אליו נחשפתי במשרד רואי החשבון בירושלים, הוא תחום הביקורת החקירתית. תחום זה עוסק באיתור הונאות וגניבות במקום העבודה.כדאי לדעת שביקורת חקירתית היא עבודה מרתקת הנוגעת גם להלבנות הון ואיתור כספי טרור. הביקורת החקירתית  כוללת גם, מעבר לאיתור מבצע ההונאה או מלבין ההון, עבודה של הערכת נזקים וצמצומם וכן סיוע למשפטנים בהליכים המשפטיים. רואה חשבון שעוסק בתחומי ביקורת וחקירה לא יכול להיות רק איש של מספרים, נדרש ממנו להיות  אדם בעל חשיבה יצירתית אשר מסוגל כל הזמן לרדת לסוף דעתם של העוברים על החוק.

ישנם עוד תחומי עיסוק לרואי החשבון שגם הם מרתקים עד מאוד. בניית תוכנית עסקית שתשפר את החברה אולי נתפסת כתפקידו של המנהל, אך מי שבונה אותה בפועל הוא רואה החשבון. אז כן, נהוג לחשוב שעבודתו של רואה החשבון היא בנאלית ומשעממת ביותר אבל היא לא חייבת להיות כזו כלל וכלל.

אז אחרי ביקור אחד במשרד רואי החשבון בירושלים, התחלתי לתהות אולי בעצם המקצוע שלי הוא המשעמם ועובדתו של רואה החשבון היא המעניינת. שווה בדיקה.